NOARK wprowadza na rynek produkty dla infrastruktury elektromobilności

Jedną z głównych przeszkód w korzystaniu z pojazdów elektrycznych jest nieprzygotowana do tego sieć elektryczna oraz problem z dostępnością publicznych stacji ładowania. Praktycznie każdy właściciel pojazdu elektrycznego musi niejednokrotnie improwizować podczas ładowania swojego pojazdu. Jednym z idealnych rozwiązań jest instalacja ładowarki we własnym garażu. Dedykowana ładowarka EV zapewnia kilka kluczowych korzyści:

  • instalacja jest zwykle stosunkowo niedroga,
  • zagrożenia bezpieczeństwa związane z instalowaniem i używaniem domowej ładowarki EV są bardzo niskie,
  • ładowanie jest możliwe w dowolnym momencie,
  • istnieje możliwość ustawienia prądu ładowania, a tym samym czasu ładowania,
  • pomaga zużywać energię elektryczną w najbardziej opłacalny i energooszczędny sposób

NOARK, globalny dostawca komponentów elektrycznych niskiego napięcia, oferuje teraz wszechstronną i niedrogą gamę montowanych na ścianie ładowarek Ex9EV odpowiednich do wszystkich pojazdów elektrycznych typu plug-in. Mogą być podłączone zarówno do gniazda jednofazowego, jak również do trójfazowego (rozwiązanie trójfazowe znacznie skraca czas ładowania). Ładowarki różnią się także zakresem prądu ładowania od 10A do 32A. W zestawie znajduje się kabel połączeniowy o długości 5 metrów z jedną z dwóch najczęściej używanych wtyczek - Typ 1 (powoli zanikający standard „YAZAKI”) lub coraz bardziej dominujący typ 2 (znany jako „MENNEKES”).

banner_web_ev.jpg

Akumulatory w pojazdach elektrycznych działają na zasadzie prądu stałego DC; gdy są naładowane, może wystąpić upływ prądu różnicowego. Aby uniknąć takiej sytuacji, czuły wyłącznik różnicowoprądowy typu B (RCCB) jest wysoce zalecany do wszystkich typów stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Podczas gdy większość producentów spełnia ten wymóg poprzez dodatkowy montaż urządzenia RCCB, NOARK Ex9EV ma własny wyłącznik typu B wbudowany w ładowarkę, maksymalizując w ten sposób bezpieczeństwo i niezawodność jego działania.

Oprócz nowych dedykowanych ładowarek, NOARK oferuje również nową linię sześciu dedykowanych kabli do ładowania. Zostały one zaprojektowane do ładowania samochodów elektrycznych z klasycznych gniazd jednofazowych i trójfazowych (230 V / 400 V). Wszystkie kable są standardowo wyposażone w RCCB typu B, wszystkie umożliwiają monitorowanie temperatury, a także monitorowanie przepięcia i spadku napięcia.

Wszystkie te kable pozwalają również na ustawienie prądu ładowania między 8A a 32A. W zależności od typu pojazdu elektrycznego są one wyposażone w złącza samochodowe typu 1 lub typu 2 i dlatego są odpowiednie dla wszystkich pojazdów elektrycznych sprzedawanych na rynku światowym.

Nowe produkty, które należą również do rodziny ładowarek EV i kabli ładujących, to samodzielne wyłączniki różnicowoprądowe typu B Ex9LB63. Wyłączniki te nadają się do różnych zastosowań domowych i przemysłowych, w których stosowane są przemienniki częstotliwości, instalacje fotowoltaiczne, ładowarki EV i podobne elementy. Typ B zapewnia czułość na różnicowy prąd przemienny, pulsujący i wygładzony prąd stały, a także wysokie częstotliwości do 1 kHz.

Ważną zaletą Ex9LB63 jest to, że jest on oparty na technologii elektronicznej, która umożliwia dokładniejszy pomiar prądu różnicowego, a w konsekwencji ograniczenie niepożądanego wyzwalania. Urządzenia te również nie są podatne na namagnesowanie wyzwalacza, w związku z tym, nie ma obowiązkowego okresu ich testowania, jednakże należy to robić regularnie z uwagi na obowiązywanie lokalnych przepisów prawnych. Zaleca się testowanie co 6 miesięcy w normalnych warunkach pracy oraz co miesiąc w warunkach ciężkich.